OGŁOSZENIA

Rok szkolny 2017/2018

Szanowni Rodzice, Uczniowie i Nauczyciele!

 Od 20 listopada (poniedziałek) zajęcia odbywają się zgodnie z tygodniowym planem lekcyjnym przewidzianym dla każdego oddziału. Zajęcia dodatkowe także odbywają się w ustalonych dniach i godzinach. Informuję, że we właściwym czasie o awarii zostały powiadomione odpowiednie organy, w tym Sanepid w Zgierzu, który dokonał oceny stanu sanitarnego placówki-uchybień nie stwierdzono. Dezynfekcja została wykonana przez firmę zajmującą się wykonywaniem takich prac.

Z poważaniem -dyr. J.Mistrzak

Harmonogram zebrań- listopad

Wpłaty za obiady - grudzień

ŚLUBUJĘ UROCZYŚCIE...

16 października  w naszej szkole odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych. W obecności zebranych gości, rodziców i nauczycieli dzieci obiecały godnie reprezentować  szkołę, szanować nauczycieli, rodziców i kolegów oraz dobrze się uczyć. Następnie Pani dyrektor Jolanta Mistrzak pasowała każdego  pierwszoklasistę na ucznia naszej szkoły. W części artystycznej uczniowie klas pierwszych zaśpiewali piosenkę pt. "Pierwszaczek", a trzecioklasiści poradzili młodszym kolegom "Jak być wzorowym uczniem", oraz zagrali na flażoletach utwory "Dostał Jacek elementarz", "Gaudeamus igitur". Każdy pierwszak otrzymał akt pasowania i legitymację szkolną. Był to dla zebranych dzień uroczysty i na pewno dostarczył niezapomnianych emocji.

APEL „PRAWA I OBOWIĄZKI UCZNIA"

Tradycją naszej szkoły jest organizowanie apelu, podczas którego mówimy o prawach i obowiązkach jakie posiadają dzieci. W tym roku spotkaliśmy się 13 października. Uczniowie kilku klas przypomnieli społeczności Czwórki treść dokumentu, który traktuje o prawach młodego człowieka – Konwencji o Prawach Dziecka. Pojawiło się kilka krótkich scenek dla lepszego zrozumienia specyfiki zagadnienia. Ponadto, siódmoklasiści przygotowali wystąpienie, mówiące o konieczności dbania o własne bezpieczeństwo w szkole, szczególnie podczas przerw. W rytm muzyki rap zaśpiewali również o bezpiecznym korzystaniu z Internetu. Apel był także okazją do złożenia życzeń z okazji zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej wszystkim pracownikom szkoły.

SPOTKANIE Z PRZEMKIEM

W dniu 12 października odbyło się spotkanie klas VI i VII z Przemkiem Wieczorkiem. Pan Przemek opowiadał o swoim życiu i pasjach. Uświadomił uczniów, że wiara pozwala Mu pokonywać przeciwności losu. Jedną z pasji Przemka jest rap, bo jak sam uważa jest to dobra forma przekazania tego, co czuje. To było bardzo ciekawe spotkanie zakończone wspólnymi zdjęciami. Dziękujemy!

 

Bankowość rośnie razem z dzieckiem

– zmiana na PKO Konto Pierwsze

TEATR ILUZJI

6 października uczniowie klas pierwszych oraz klas starszych obejrzeli w MDK-u  spektakl pt. „Tajemnice iluzji”, w którym wystąpił Aleksander Tracz, laureat wielu międzynarodowych festiwali. Przedstawienie wywarło na uczniach duże wrażenie- rzeczy pojawiały się i znikały, zamieniały się w coś innego, a stolik iluzjonisty unosił się w powietrzu. Pan Aleksander  pokazał, czym jest sama iluzja oraz zdradził niektóre tajemnice świata magii.

 

ŚWIATOWY DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

5 października cała społeczność szkolna zebrała się w sali, by wspólnie obejrzeć program artystyczny przygotowany przez klasę Vc , w ramach obchodów światowego dnia języków obcych. Celem spotkania było ukazanie różnorodności kulturowej naszego kontynentu oraz wspieranie nauki języka.

Uczniowi widzieli scenki tematyczne, słuchali wierszyków oraz obejrzeli prezentację multimedialną.  Dzięki temu zdali sobie sprawę, iż trudno jest znaleźć dobrą pracę, podróżować czy poznawać ciekawych ludzi, nie znając języka obcego. Jednym słowem, bez znajomości języków obcych może nam być naprawdę trudno. Dzięki przygotowanej prezentacji multimedialnej uczniowie przypomnieli sobie strategie uczenia się. Wskazówki o tym, jak się uczyć okazały się być niezwykle pomocne, szczególnie na progu nowego roku szkolnego. Mamy nadzieję, iż wszyscy uczniowie będą otwarci na naukę języków obcych, gdyż nigdy nie wiadomo kiedy i w jakich okolicznościach ta umiejętność

może się przydać. Klasa Vc, wraz  z wychowawcą życzą wszystkim wiele wytrwałości w rozwijaniu językowych umiejętności.

Muzykowanie w Czwórce

Dnia 3 października, do Szkoły Podstawowej nr 4 przybyło wielu gości  z Kutna, Łodzi oraz gminnych szkół, by wspólnie po raz piąty świętować Międzynarodowy Dzień Muzyki. Wszystkie zgromadzone na hali dzieci wspólnie zagrały na flażoletach przygotowane wcześniej na tę okazję utwory muzyczne. Wesołe dźwięki płynące z ogromnej liczby instrumentów sprawiły, że wszyscy widzowie włączyli się do wspólnego śpiewania fragmentów piosenek, klaskali lub ruchem przeżywali słuchaną muzykę.

 Sprzątanie Świata

Już tradycją naszej szkoły stało się uczestnictwo w Sprzątaniu Świata. W tym roku aktywnie pracowały klasy- 6 a, 6b, 4b i 5a .Wybraliśmy się do rezerwatu  - Torfowisko Rąbień. Sprzątaliśmy las wzdłuż ulicy Torfowej i wnętrze terenu chronionego.  Ku naszemu ogromnemu zdziwieniu więcej śmieci było w strefie przy ulicy niż w środku Torfowiska. Zwróciliśmy uwagę na dużą ilość wyrzuconych butelek po alkoholu i na to, że są one bezpośrednim zagrożeniem pożarowym. Udało nam się także znaleźć opony oraz popsutą wersalkę.

  Akcję uważamy za udaną  i deklarujemy udział w przyszłym roku.

Uczniowie i opiekunowie –

 M. Dębska, H. Koralewska, A. Skawińska, O. Szadkowska

ZŁOTA ODZNAKA POLSKIEGO ZWIĄZKU PSZCZELARSKIEGO

Dnia 10 września, w Ogrodzie Botanicznym w Łodzi miała miejsce coroczna impreza Dni Pszczelarza. W pięknych okolicznościach przyrody zostały wręczone nagrody zasłużonym pszczelarzom oraz ludziom, którzy współpracują i wspomagają prace rejonowych Kół Pszczelarzy. Złotą odznakę PZP otrzymała pani Ewa Adamkiewicz - łącznik i koordynator działań podejmowanych w naszej szkole na rzecz propagowania wartości zdrowotnych miodu i innych produktów pszczelich. To już kolejne wyróżnienie dla naszej szkoły. Kilka lat wcześniej taką odznakę otrzymała Pani Dyrektor Jolanta Mistrzak. Dobrze układająca się współpraca pomiędzy szkołą a Rejonowym Kołem Pszczelarzy w Aleksandrowie pozwoliła, m. in. na  zrealizowanie filmu Wywiad z pszczelarzem, przeprowadzenie lekcji tematycznych z udziałem pszczelarzy, wizytę w pasiece, zgromadzenie materiałów dydaktycznych na temat życia i zwyczajów rodziny pszczelej czy przeprowadzenie konkursów plastycznych ze słodkimi miodowymi nagrodami.

Dziękując za to ogromne wyróżnienie pragniemy wyrazić życzenie, by współpraca z Rejonowym Kołem Pszczelarzy nr 10 w Aleksandrowie Łódzkim układała się pomyślnie i przyniosła nowe, wspólne projekty.

Witaj SZKOŁO!

W poniedziałkowy  poranek, dnia 4 września społeczność Szkoły Podstawowej nr 4 im. Marii Skłodowskiej- Curie w Aleksandrowie Łódzkim rozpoczęła rok szkolny 2017/2018. W asyście pocztu sztandarowego licznie zgromadzeni rodzice, uczniowie i nauczyciele odśpiewali hymn państwowy. Wszystkich zebranych serdecznie powitała pani dyrektor Jolanta Mistrzak, która szczególne słowa skierowała do pierwszaków i dzieci rozpoczynających naukę w oddziale przedszkolnym oraz ich rodziców. Zebranych gości powitała również Naczelnik Wydziału Edukacji pani Hanna Beda, życząc wszystkim zebranym sukcesów w nowym roku szkolnym. Miłym akcentem uroczystości była część artystyczna przygotowana przez uczniów klas IIIb i IIIc, którzy powrócili we wspomnieniach do wakacyjnych zabaw i podróży. Nie kryli również radości ze spotkania ze szkołą, kolegami i nauczycielami.

Na zakończenie uroczystości Pani dyrektor życzyła zebranym sukcesów i owocnej pracy w Nowym Roku Szkolnym. Następnie dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie i ich rodzice spotkali się z wychowawcami w klasach.