OSIĄGNIĘCIA UKS "CZWÓRKA" PRZY SP 4 W ALEKSANDROWIE Ł.

Rok szkolny 2016/2017

Trzy wygrane turnieje UKS "Czwórka" na zakończenie sezonu 2016/17.

Po zakończeniu sezonu na Półfinałach Mistrzostw Polski Młodziczek nasz zespół wziął udział  w maju/czerwcu w 3 turniejach (2 kadetek i 1 młodziczek):

1. 27.05.17r. Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej Kadetek o Puchar Dyrektora Szkoły w Płońsku - I miejsce.

2. 03.06. 17r. Ogólnopolski Turniej Młodziczek "Festiwal Siatkówki" w Kole - I i II miejsce.

3. 16-18. 06. 17r. Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej Kadetek o Puchar Honorowego Prezesa Łódzkiego Związku Piłki Siatkowej Bogusława Adamskiego w Łodzi - I miejsce.

Julita Piasecka wychowanka UKS "Czwórka" powołana na zgrupowanie reprezentacji Polski U-16 i Międzynarodowy Turniej na Słowacji.

21 maja odbył się  w naszej szkole Finał Województwa Łódzkiego w Mini Siatkówce w kategorii "dwójek"i "trójek''. W kategorii "dwójek" nasz zespół zajął II miejsce i jednocześnie awansował do Finałów Mistrzostw Polski, które odbędą się w Zabrzu.

Nasze zawodniczki:  Zofia Sobanty, Maja Grabarczyk, Anna Wojtczak

Trener: Marian Buchali

UKS "Czwórka" Aleksandrów Ł. zdobył Mistrzostwo Województwa Łódzkiego w mini Siatkówce w sezonie 2016/17.

Wychowanki UKS "Czwórka" W. Krysztofiak i Z. Nowak zdobyły III miejsce w Finałach Mistrzostw Polski Kadetek w sezonie 2016/17

Z uwagi na zajęcie I miejsca w województwie łódzkim UKS 4 był organizatorem Ćwierćfinałów Mistrzostw Polski Młodziczek 21-23 kwietnia 2017r. W tym samym czasie rywalizowało ze sobą 7 innych grup ćwierćfinałowych w walce o awans do Półfinałów Mistrzostw Polski. System rozgrywek był taki sam jak w ostatnich latach - 6 zespołów w każdej grupie ćwierćfinałowej.

UKS 4 zdobył I miejsce w Ćwierćfinałach Mistrzostw Polski Młodziczek i awansował do Półfinałów.

Skład: Borasik (kapitan), Piasecka, Błaszczyk, Rajczyk, Falkenberg, Brytkowska, Sardygiewicz (libero), Rak, Olczyk, Ziąbka, Mroczyńska

Trener: Marcin Buchali

UKS "Czwórka" Aleksandrow Łódzki zdobył Mistrzostwo Województwa Łódzkiego Młodziczek w sezonie 2016/2017r. Liga wojewódzka młodziczek w sezonie2016/2017 składała się z Turnieju Eliminacyjnego i 7 Turniejów Rundy Zasadniczej, gdzie wyłoniona została trójka najlepszych zespołów z 25 startujących w lidze młodziczek. Trzy najlepsze zespoły uzyskały bezpośredni awans do Ćwierćfinałów Mistrzostw Polski i rozegrały Finał Wojewódzki decydujący o wyniku podium. Do Finału Wojewódzkiego w tym sezonie awansowały ( w kolejności po siedmiu Turniejach Rundy Zasadniczej):

1. MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki

2. ŁKS Łódź

3. UKS "Czwórka" Aleksandrów Łódzki

Wyniki finału spowodowały odwrócenie tabeli po Rundach Zasadniczych i zakończyły się ostatecznym wynikiem:

1. Mistrzostwo Województwa - UKS "Czwórka" Aleksandrów Ł.

2. Wicemistrzostwo Województwa - ŁKS Łódź

3. Brązowy medalista województwa - MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki

29. 12. 2016r. w Poznaniu odbył się Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej Młodziczek, w którym na 8 zespołów UKS "Czwórka" zajął II miejsce.

Skład: Borasik, Piasecka, Rajczyk, Błaszczyk, Brytkowska, Falkenberg, Sardygiewicz, Ziąbka, Rak, Mroczyńska, Olczyk

Bilans na rok 2016 w sezonie obecnym od września:

- I miejsce w klasyfikacji generalnej ligi wojewódzkiej młodziczek;

- I miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Piłki Siatkowej Kadetek w Warszawie;

- II miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Piłki Siatkowej Kadetek w Łodzi;

- II miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Piłki Siatkowej Młodziczek w Poznaniu

28 .12. 2016r. w Łasku odbył się I Ogólnopolski Świąteczny Turniej Minisiatkówki w kategorii "dwójek". W Turnieju wystartowało 18 zespołów. Najmłodsze zawodniczki UKS "Czwórka" uplasowały się na następujących miejscach:

I zespół - I miejsce - Sobanty, Wojtczak

II zespół - VI miejsce - Grabarczyk, Kerre

13.11.16r. odbył się I Turniej Rundy Zasadniczej Ligi Wojewódzkiej Młodziczek, którego gospodarzem był UKS "Czwórka" Aleksandrów Ł. Zespół UKS "Czwórka"

zajmuje II miejsce w grupie A.

Skład: Borasik, Sardygiewicz, Rajczyk, Błaszczyk, Falkenberg, Brytkowska, Ziąbka, Mroczyńska, Rak.

6.11.2016r. odbył się Turniej Eliminacyjny Ligi Wojewódzkiej Młodziczek, w którym to zespól UKS "Czwórka" zajął I miejsce i awansował do NAJLEPSZEJ GRUPY Rundy Zasadniczej.

Zawodniczki UKS "Czwórka" Aleksandrów Łódzki zdobyły brązowy medal MISTRZOSTW POLSKI z KADRĄ WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO NADZIEI OLIMPIJSKICH a Julita Piasecka została powołana do REPREZENTACJI POLSKI KADETEK MŁODSZYCH.

16 -18 października odbył się TURNIEJ NADZIEI OLIMPIJSKICH w Spale, na którym rozgrywane są Mistrzostwa Polski Kadr Wojewódzkich.

W trakcie zgrupowań i obozów Kadry Województwa Łódzkiego Nadziei Olimpijskich uczestniczyło 6 zawodniczek UKS "Czwórka" Aleksandrów Ł.: Piasecka, Rajczyk, Błaszczyk, Brytkowska, Falkenberg, Borasik

Cieszymy się, że nasze wychowanki mogły przyczynić się do zdobycia brązowego medalu Mistrzostw Polski dla naszego województwa.

W dniach 6-9 października podopieczne Mariana Buchali zadebiutowały na towarzyskim Ogólnopolskim Turnieju Mini Siatkówki w Głuchołazach. W Turnieju uczestniczyło 18 zespołów z całej Polski w każdej kategorii wiekowej.

Nasze zespoły zajęły miejsca:

- w kategorii "dwójek" IV i VIII miejsce

- w kategorii "trójek" IV miejsce

Skład: Sobanty, Grabarczyk, Wojtczak, Kerre, Chrzanowska, Kasza, Trawczyńska

17 września odbył się w Warszawie Turniej Piłki Siatkowej Kadetek, w którym I zespół UKS "Czwórki" zajął I miejsce. W turnieju  wystartowało 7 zespołów m.in. z Warszawy, Nadarzyna. Był to ostatni turniej w ramach przygotowań do sezonu 2016/17.

Skład: Piasecka, Rajczyk, Błaszczyk, Falkenberg, Sardygiewicz, Brytkowska, Kula, Michalska.

W dniach 07 -  10. 07. 2016r. odbyły się w Częstochowie Finały Mistrzostw Polski w Mini Siatkówce. Zawodniczki UKS "Czwórka" po zdobyciu Mistrzostwa Województwa Łódzkiego w kategorii "czwórek" i V-ce Mistrzostwa Województwa Łódzkiego w kategorii "dwójek" zajęły w Częstochowie IV miejsce w kategorii "czwórek" i VII miejsce w kategorii "dwójek".

Skład zespołu "czwórek": Borasik, Rajczyk, Sardygiewicz, Kurkowska, Laszczyk, Olczyk

Skład zespołu "dwójek": Kotowska, Sobanty, Kasza, Chrzanowska