15 czerwca 2007 roku nasza szkoła uzyskała Certyfikat Uczestnictwa w Ogólnopolskim programie rozwoju chórów szkolnych.

" Śpiewająca Polska" to program skierowany do najmłodszych - by przez śpiew mogli radować się życiem, doświadczać bogactwa muzyki, czerpać satysfakcję ze wspólnego śpiewania; by przez przyjemnie spędzony czas uczyli się wewnętrznej dyscypliny, otwierali na świat kultury.

Program wspiera rozwój chórów szkolnych przez dofinansowanie godzin lekcyjnych oraz opiekę metodyczną nad pedagogami kierującymi chórami. W roku szkolnym 2007/2008 "Śpiewająca Polska" obejmie 450 szkół z całej Polski.

Narodowe Centrum Kultury zarządza programem przy pomocy partnera, jakim jest Festiwal "Wratislavia Cantans". Festiwal sprawuje opiekę metodyczną i merytoryczną

Dla dzieci w wieku szkolnym może stać się ważnym czynnikiem rozwoju ich osobowości, wrażliwości i wyobraźni, sposobem organizowania czasu wolnego, skutecznym środkiem wychowawczym. Doświadczenia muzykowania w wieku szkolnym mogą być ważnym elementem ukształtowania się potrzeby kontaktu ze sztuką i świadomego jej odbioru w dorosłym życiu.

W roku 2010 "Śpiewająca Polska" obejmuje 392 szkoły z całe Polski.

Dyrygentem zespołu jest pani Małgorzata Domeradzka.

W tym roku w zajęciach chóru uczestniczą:

1. KAROLINA ADAMCZYK, KL.VI C

2. EWELINA POSZCZYK, KL.VA