PROJEKT "OTWARTA FIRMA"

W dniach 18-24 listopada 2013 roku po raz szósty został zorganizowany w Polsce Światowy Tydzień Przedsiębiorczości, obchodzony jednocześnie w ponad 120 krajach. Pomysłodawcami Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości są były premier Wielkiej Brytanii, Gordon Brown, brytyjska rządowo-biznesowa organizacja Make Your Mark oraz amerykańska Fundacja Kauffmana. Celem ŚTP jest stworzenie środowiska społecznego, które aktywnie wspiera przedsiębiorcze postawy i inicjatywy młodych ludzi.

W październiku i listopadzie 2013 roku klasy VIA, VIB, VIC i IVA wzięły udział w Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości. Tym razem nasze klasy pojechały do Centrum Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji. Zwiedzały ośrodek, oglądały sprzęt policyjny, obserwowały manewry policyjne m.in. ćwiczenia z udziałem patrolu konnego. Uczniowie na lekcji do dyspozycji wykonali rysunki obrazujące pracę policjantów.

Uczniowie i nauczyciele dziękują Państwu Bogdańskim za pomoc w zorganizowaniu wyjazdu.

W dniach 17 - 23 listopada 2008 roku, po raz pierwszy w Polsce, zorganizowany zostanie Światowy Tydzień Przedsiębiorczości, obchodzony jednocześnie w 56 krajach. Pomysłodawcami Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości są premier Wielkiej Brytanii, Gordon Brown, brytyjska rządowo-biznesowa organizacja Make Your Mark oraz amerykańska Fundacja Kauffmana. Celem jest stworzenie środowiska społecznego, które aktywnie wspiera przedsiębiorcze postawy i inicjatywy młodych ludzi. Przewodniczącym Komitetu Honorowego Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Polsce jest Pan Waldemar Pawlak, Wicepremier RP i Minister Gospodarki. Zaproszenie do udziału w pracach Komitetu Honorowego przyjęła Pani Katarzyna Hall, Minister Edukacji Narodowej, a także znani politycy, przedsiębiorcy, przedstawiciele organizacji propagujących wiedzę ekonomiczną, redaktorzy naczelni mediów.

Szkoła Podstawowa Nr 4 wzięła udział w tym przedsięwzięciu. Uczniowie trzech klas czwartych udali się do Restauracji Herbrand, aby zobaczyć jak funkcjonuje nowoczesna firma gastronomiczna, kto tam może pracować i jakie musi mieć kwalifikacje. Jednocześnie uczniowie naszej szkoły mogli podpatrzeć, w jaki sposób firma dba o swoich klientów. Pani Anna Misztal, która prowadzi tę restaurację, cierpliwie odpowiadała na pytania uczniów, wskazywała, w jaki sposób można dbać o dobre samopoczucie gości oraz jak promować firmę na zewnątrz. Odbyła się także degustacja firmowych produktów. Dzieciom podobało się wszystko: od wystroju wnętrz po przepyszne naleśniki. Kolejne lekcje z tego zakresu odbywały się w szkole. Projekty plakatów reklamowych, ulotek, folderów  – to kolejne etapy prac. Tą drogą pragniemy podziękować właścicielom firmy za życzliwość dla małych gości. Firma otrzymała także dyplom i podziękowanie od wicepremiera Waldemara Pawlaka.

Dyplom uczestnika Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości i podziękowanie za przedsiębiorczą edukację młodzieży otrzymali nauczyciele, którzy zaangażowali się w pracę nad projektem: Anna Niewiadomska, Jadwiga Misiak i Dorota Berenc – wychowawczynie klas IV, a także aleksandrowska placówka oświatowa - Szkoła Podstawowa Nr 4.

Więcej o projekcie na stronie: www.otwarta-firma.junior.org.pl