OGÓLNOPOLSKI PROGRAM PROFILAKTYKI PALENIA TYTONIU ,,ZNAJDŹ WŁAŚCIWE ROZWIĄZANIE”.

Rok szkolny 2013/2014

ZNAJDŹ WŁAŚCIWE ROZWIĄZANIE

W ramach programu w I semestrze przeprowadzone zostały w kl. V zajęcia z cyklu ,,Palić nie palić! Oto jest pytanie?”  połączone z projekcją filmu ,,Nikotyna legalny narkotyk”.

W kl. VI zajęcia warsztatowe, na których omawiano substancje trujące znajdujące się w dymie tytoniowym oraz skutki palenia papierosów. Uczniowie uczyli się – jak należy prawidłowo oddychać. Ponadto projektowali znaczki: ,,Nie palę”, ,,Nie pal”.

5 grudnia 2013 r. w naszej szkole w ramach profilaktyki uzależnień odbyło się przedstawienie antynikotynowe pod hasłem: „Palić, czy nie palić – oto jest pytanie?”, adresowane do uczniów klas IV –VI.

Młodzież naszej szkoły obejrzała scenkę pt: „Sąd nad papierosem”, w której uczniowie z koła regionalnego pod opieką p. p. Marzeny Wlazłowicz - Pietras i Wioletty Nolbrzak - Sibilskiej zapoznawali swoich rówieśników ze zgubnymi skutkami palenia tytoniu. Po wysłuchaniu wszystkich świadków przesłuchania: Płuc, Serca, Kosmetyczki, Lekarza, Dziecka nałogowych palaczy oraz oskarżonego Papierosa, Wysoki Sąd nie znalazł środków łagodzących i skazał papierosa na „absolutne” potępienie!

W drugiej części spotkania prelekcji promującej kampanię antynikotynową towarzyszyła prezentacja multimedialna „Palić, czy nie palić?”, której główną myślą przewodnią było zdrowie. Mamy nadzieję, że młodzież naszej szkoły będzie potrafiła w swoim dorosłym życiu dokonywać właściwych wyborów i papierosom powie NIE!

Już dziś i My możemy przyłączyć się do niepalących i wybrać zdrowie!